Pandy z trzema medalami Mistrzostw Polski

W rozegranych w dniach 7-9 czerwca Mistrzostwach Polski Weteranów w Jastrzębiu-Zdrój, trenerka Małgorzata Fidala wraz z Nuriya Zhaludok sięgnęły po złoty medal w grze podwójnej. Brązowy medal w grze pojedynczej M75-79 i srebrny w podwójnej wywalczył Marian Gęsicki.
IMG-20190609-WA0013

W drodze po złoto para deblowa Małgorzata Fidala / Nuriya Zhaludok pokonała w półfinale rozstawioną z nr 3 Iwonę Rosik / Katarzynę Bielak 3:0 (10,6,5). W finale trenerka Pand zwyciężyła 3:1 (9,7,-11,7) z parą Anita Myrchel-Ruttkowska/Jolanta Szatko-Nowak.

W grze pojedynczej Małgorzata Fidala, w fazie grupowej pokonała Halinę Kaman z Ostrowa Wielkopolskiego i Danutę Nowakiewicz z Katowic, lecz musiała uznać wyższość krakowianki Doroty Nowackiej. Turniej główny Małgorzata rozpoczęła od porażki z Elżbietą Kazberuk, zwyciężyła z Grażyną Zielińska, a w pojedynku o miejsce 3-4 została pokonana przez reprezentantkę gospodarzy Dorotę Paluch.

Marian Gęsicki brązowy medal w singlu wywalczył, pokonując w meczu o brąz Henryka Glurę. We wcześniejszej fazie pokonał Zdzisława Orzechowskiego 3:1 (5,-6,5,10), Jana Bukowskiego 3:1 (8,6,-11,6), Jana Hreczucha 3:1 (11,10,-11,9) i Romualda Stasiełowicza 3:1 (-7,6,8,3), a jako pokonany odszedł od stołu w pojedynkach z Antoninem Biaduniem (Zabrze) i Ryszardem Banaszkiewiczem (Brzeg Dolny).

Srebrny medal w grze podwójnej padł łupem pary Marian Gęsicki / Zdzisław Orzechowski. Panowie w ćwierćfinale pokonali Wincentego Pietraszkiewicza / Leona Pawlaka, w półfinale Ryszarda Banaszkiewicza / Janusza Malarza, a w meczu o złoto nieznacznie ulegli parze Henryk Glura / Eugeniusz Górecki.

Z Wojciechem Potrykusem, Małgorzata Fidala w grze mieszanej zajęła 17 miejsce w Polsce.

Wideo

Źródło: Michał Torbuś | TVP katowice

Galeria

fot. LUKS PANDA Sierakowice