Dawid i Krzyś na podium w XIII Kaszubskim Turnieju Tenisa Stołowego

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, 2 czerwca rozegrany został XIII Kaszubski Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby. Drugie miejsce wywalczył Dawid Cyperski, a na najniższym stopniu podium sklasyfikowany został Krzysztof Kulas.
dawid-i-krzys-na-podium-w-xiii-kaszubskim-turnieju-tenisa-stolowego-02

Dawid Cyperski, Krzysztof Kulas, Maciej Wolski, Michał Krause, Łukasz Kuczkowski rywalizowali w kategorii wiekowej – chłopcy 2006 i młodsi. Wśród dziewczyn w tej samej kategorii wiekowej LUKS PANDĘ Sierakowice, reprezentowały Maja Wolska i Sara Szramka.

Dawid Cyperski w całym turnieju musiał uznać wyłącznie wyższość reprezentanta gospodarzy Samuela Michny (UKS LIS Sierakowice). W drodze po srebrny medal pokonał m.in Daniela Sadowskiego, Oliwiera Formelę, Krzysztofa Kulasa oraz innych zawodników z UKS LIS Sierakowice. Krzysztof Kulas w półfinale trafił na późniejszego zwycięzcę, a w turnieju pocieszenia pokonał m.in klubowego kolegę Macieja Wolskiego i Oliwiera Formelę i mógł cieszyć się z trzeciego miejsca w całym turnieju. Na wysokim piątym miejscu rywalizację zakończył Maciej Wolski, Łukasz Kuczkowski ostatecznie zajął 15 miejsce, a Michał Krause 16 pozycję.

Wśród dziewczynek, Maja Wolska i Sara Szramka rywalizowały z zawodniczkami nawet o 3 lata starszymi. Ostatecznie Maja wywalczyła 6 miejsce, a Sara została sklasyfikowana na 9 pozycji.

Udział zawodników LUKS PANDA Sierakowice w “XIII Kaszubskim Turnieju Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby” realizowany jest ze środków Gminy Sierakowice pod nazwą “Trenuj z Pandą”.