Złoty Dawid w noworocznym turnieju w Garczegorzu

Noworocznym turniejem tenisa stołowego w Garczegorzu zawodnicy LUKS PANDA Sierakowice rozpoczęli zmagania w 2019 roku. Turniej został rozegrany 11 stycznia zaś miejscem zmagań była Szkoła Podstawowa w Garczegorzu.
WhatsApp Image 2019-01-13 at 23.08.38

Początkowo zawodnicy LUKS PANDA Sierakowice rozegrali fazę grupową, z której dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy grało bezpośrednio o miejsca. Dawid Cyperski zdominował swoją grupę, w której nie przegrał ani jednego seta, zaś Krzysztof Kulas wyszedł z grupy z drugiego miejsca. W półfinale mieliśmy bratobójczy pojedynek Cyperski – Kulas, z którego zwycięsko wyszedł Dawid 3:0 (11:8, 11:9, 11:7) czym zagwarantował sobie udział w finale z Maciejem Szwedą (KS Anioły Garczegorze). W finale wyższość pokazał Dawid wygrywając 3:1 (11:3, 4:11, 11:6, 11:4). W pojedynku o 3 miejsce Krzysztof Kulas spotkał się z Konradem Wentą (KS Anioły Garczegorze). Niestety pomimo zażartej walki do ostatniego seta Krzyś musiał uznać wyższość Konrada przegrywając z nim 2:3 (7:11, 9:11, 12:10, 11:5, 8:11). 


Łukasz Kuczkowski oraz Alan Szramka po rozegranych meczach grupowych kontynuowali dalsze gry w turnieju pocieszenia, w którym zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce.

Turniej w Garczegorzu rozpoczął dość długi cykl startowy naszych zawodników. Przed nami starty w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych Skrzatów, Żaków i Młodzików, które pozwolą na udział w zawodach ogólnopolskich Grand Prix Polski – stwierdza trener LUKS PANDA. Starty w takich turniejach jak ten traktujemy jako ostatnią kontrolę przed głównymi startami. Jest to czas, w którym możemy dopatrzeć się braków poszczególnych elementów i możliwie najskuteczniej wyeliminować takie błędy z dalszej gry


– dodaje Marcin Fidala. 

LUKS PANDA Sierakowice wspierane jest ze środków Gminy Sierakowice.

Galeria

fot. LUKS PANDA Sierakowice