Krzysztof Kulas i Łukasz Kuczkowski na I WTK Żaków

W niedzielę 30 września najmłodsi zawodnicy LUKS PANDA Sierakowice wzięli udział w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Żaków w Gdańsku. Do turnieju przystąpili Łukasz Kuczkowski oraz Krzysztof Kulas.


W pierwszej rundzie nasi zawodnicy zmierzyli się ze zdecydowanie wyżej rozstawionymi zawodnikami, gdzie niestety musieli uznać wyższość swoich rywali, jednakże po zaciętych pojedynkach. Szczególnej uwagi zasługuje pojedynek Krzysztofa z Mateuszem Lipińskim (UKS KOSYNIER Sobowidz) zakończony zwycięstwem Mateusza po pięciosetowym meczu (11:8, 6:11, 8:11, 11:5, 5:11). Zaciętym pojedynkiem, okazał się mecz Łukasza Kuczkowskiego z Alanem Kurzeją (MTS Kwidzyn), w którym to zwycięsko wyszedł Łukasz wygrywając 3:2 (15:13, 6:11, 11:6, 8:11, 11:3). Ostatecznie Krzysztof Kulas uplasował się na 12 miejscu, zaś Łukasz Kuczkowski na miejscu 18.

Dla Łukasza jest to pierwszy występ w turnieju wojewódzkim. Widząc zacięcie oraz podnoszący się poziom gry Łukasza, uważam, że 18 miejsce to takie przysłowiowe “pierwsze koty za płoty” i z kolejnym turniejem będziemy mogli oglądać coraz to lepszą grę Łukasza. Z bardzo dobrej strony pokazał się również drugi zawodnik LUKS PANDA Sierakowice – Krzysztof Kulas, któremu wyłącznie szczęścia zabrakło aby skończyć zawody na 11 miejscu. – komentuje trener LUKS PANDA Sierakowice Marcin Fidala.

LUKS PANDA Sierakowice wspierany jest ze środków Gminy Sierakowice.

Galeria

fot. LUKS PANDA Sierakowice